Politică Business Actualitate Evenimente Sport Administraţie Interviu Învăţământ  
Sport Jucătorul din Insulele Capului Verde este suspectat de dublă semnătură
LPF n-a înregistrat contractul lui Nuno Rocha
17 Publicat la 9 iulie 2014, ora 10:38, 5236 / 1852 afişări C.H.
Nota medie 6.1/10 din 743 voturi
   
Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) publică pe site-ul instituţiei toate transferurile officiate de cluburile de fotbal din Liga I. Între acestea nu apare şi transferul fotbalistului din Insulele Capului Verde, Nuno Rocha, deşi oficialii clubului craiovean au anunţat că jucătorul a semnat un contract pe trei ani cu CS Universitatea pe 5 iunie.

Singurele contracte pe care oficialii CS Universităţii le-au înregistrat la LPF sunt cele ale jucătorilor Avrămia şi Herghelegiu de la CSMS Iaşi, înregistraţi pe 7 iulie 2014, şi cele ale fotbaliştilor Alexandru Băluţă de la Viitorul Constanţa, Cosmin Frăsinescu de la Gaz Metan Mediaş, Alexandru Mateiu de la FC Braşov şi Cătălin Straton de la SC Vaslui, înregistraţi pe 8 iulie 2014. Pentru ceilalţi jucători transferaţi, contractele pot fi înregistrate la LPF până pe 8 septembrie.

În altă ordine de idei, contractul lui Nuno Rocha, care a semnat pe 3 ani cu CS Universitatea, nu a fost încă înregistrat la LPF. “Probabil că respectivul contract va fi înregistrat în perioada următoare, dacă nu vor fi probleme”, a afirmat pentru Micapi o sursă din LPF.

Site-ul oficial al formaţiei portugheze de primă ligă Nacional Madeira a anunţat zilele trecute că Nuno Rocha ar fi semnat cu trupa lusitană un contract valabil pe cinci ani, cu o clauză de reziliere de 15 milioane de euro. De asemenea, site-ul transfermarkt îl prezintă pe Nuno Rocha drept jucătorul formaţiei iberice.

 

“Având în vedere informaţiile apărute în presa portugheză, clubul Universitatea Craiova face următoarele precizări: jucătorul Nuno Rocha a semnat în data de 5.06.2014 un contract cu clubul nostru pe o perioadă de trei ani. Contractul este deja înregistrat la Liga Profesionistă de Fotbal. În acest moment, Nuno Rocha nu se află în cantonamentul Universităţii, fiind învoit până joi. Dacă gruparea de primă ligă portugheză Nacional Madeira a semnat cu jucătorul Nuno Rocha, aflat sub contract cu Universitatea, este strict problema clubului lusitan”, comunicat CS Universitatea Craiova.

 
afiseaza mai multe
nume *
Acest Felix GRIGORE inainte sa intre in fotbal ca samsar ca altceva nu stie sa faca era ospatar pe undeva prin Urziceni! Cit amatorism in acest fotbal rominesc!!!
9 iulie 2014, 21:08
 
leualbastru
Comentariile vizavi de valoarea echipei mi se par sincer cel putin rautacioase. Am pretentia ca stiu ceva fotbal si, va spun ca pariez pe aceasta echipa, nici nu va dati seama ce jucatori valorosi sunt in lot. Totul depinde de antrenor, care antrenor zic eu ca merita o sansa de cateva etape sa arate ce poate. S-ar putea sa ne surprinda placut. Cand vine vorba despre conducere, acolo este intr-adevar o problema pe care eu nu o inteleg. Nu poti sa pierzi juniori valorosi fara ca nimeni sa nu raspunda pentru asta, nu poti sa nu inregistrezi un contract deja semnat, nu poti sa nu reusesti doua transferuri cu nume desi te-ai tot laudat cu asta. Acolo trebuie schimbat ceva rapit, o idee buna este aducerea lui Sichitiu , dar cat mai repede! Succes si hai sa le dam credit totusi leilor din lot!
9 iulie 2014, 20:32
 
Dan
INCREDIBIL luaram gol si de la descultii aia din liga 3,suntem praf in aparare,au mai avut ocazii si bara,patronii chiar nu Ii intereseaza de echipa asta,luati urgent masuri daca nu vreti sa retrogradam!!!!
9 iulie 2014, 18:54
 
George Panduru Marin
patroni zlabi, sa ne lase, sa dea ekipa la altii
9 iulie 2014, 18:18
 
nume *
Cit amatorism!!! Asa e cind un club ca CSU se lasa pe Mina unui agronom de fapt fost ospatar pe nume FELIX GRIGORE !!!!!!
9 iulie 2014, 17:43
 
Boovenizare in forma continua
Sperantele tuturor au fost mari anul trecut, ascultand noii investosori, oameni articulati, educati, cu suportul Primariei si Universitatii. Daca au fost ceva stangacii in anul de liga 2a sunt deinteles, oamenii erau la inceput. Acum nu mai sunt scuze!! Clubul este in deriva, cu o conducere la nivel de Boovean. Haos total, bani aruncati pe petarde de jucatori, juniori pierduti, jucatori neinregistrati, antrenor de liga a2a, cantonament jenant. Toata lumea a luat. gratuit cei mai buni jucatori de la Otelul, la noi trebuiau dati bani pe patarde aduse de pe internet, iar cei care mai misca sunt pierduti..Suporterii nu mai pot accepta o a doua boovenizare, sau, mai rau, continuarea epocii trogloditului din Booveni!! Nu mai aruncati banii!! Numiti o conducere profesionista!! p.s. Minciunile lui Felix sunt evidente: nici un jucator nu a fost infegistrat pe 5 iunie la LPF. Au inregistrat cativa in panica saptamana asta, inca lipsesc urmatorii: Nuno, Kay, Madson, Neacsa, Bancu, Dananae, Acka, Achim. Singurii inregistrati, saptamana asta, nu pe 5 iunie: Herghelegiu, Avramia, Mateiu, Baluta, Frasinescu.bDeci 5 din 12, si aia integistrati saptamana asta, pe 7 si 8 iulie.
9 iulie 2014, 17:23
 
stresul
In plus , rotaru ar tre ui sa-i faca vant lui felix pt prostiile pe care le-a facut pana acum inclusiv pierderea juniorilor vicecampioni cat si pt situatia de fatza si aducerea lui sichitiu. Sa ne mai lase gloriile care au fost buni forbalisti dar n-au manageriat niciodata nik. Daca ai fost bun fotbalist nu inseamna ca esti si bun conducator.
9 iulie 2014, 17:17
 
stresul
Contractul nu trebuie inregistrat la lpf imediat. Exista un termen limita. Problema este a jucatorului care a semnat 2 contracte si risca sa fie suspendat. Ce nu-mi place , e pasivitatea celor din conducerea csu care ar trebui sa ia legatura cu impresarul jucatorului pt a clarifica situatia si.chiar cu clu ul in speta pt a-i atentiona ca jucatorul are deja un contract cu csu.daca exista acel termen limita pt inregistrarea contractelor la liga pana in septembrie pot sa-l inregistreze si maine pt ca in cazul asta conteaza data la care s-a semnat contractul.....dar sa fie inregistrat pana la data limita.
9 iulie 2014, 17:14
 
glumetul
simplu.............chemati-l pe cristescu si pe mititelu sa mearga in potugalia dupa el ...au experienta baietii.... cum l-au adus de doua ori pe costea de la valcea cand a disparut din cantonament
9 iulie 2014, 16:50
 
fotbalist
asa ceva nu se intampla nici in afganistan. ar trebuii toti cei implicati sa isi dea demisia. e f clar ca jucatorul e pierdut daca nu s-a inregistrat contractul si potughezii au cerut extrasul pe data de 4 si 5 de la frf cu inregistrarile contractelor .asa ca pa si pusii. puteti sa va luati de cap si sa va trageti unul la altul palme sau fiecare singur in oglimda. v-am tot spus ca fotbal de performanta nu se poate face decat cu oameni profesionisti la toate nivelurile nu cu felix , gane , ungureanu , tilihoi , beldeanu .......care nu au stiut decat sa loveasca mingea asa cum se lovea in epoca lor. fotbalul azi e o industrie manageriata la cel mai inalt nivel, asta daca vrei performanata.
9 iulie 2014, 16:39
 
Cata
Oare Andrici si Rotaru nu-si dau seama ce conducere exista la acest club? Ei nu vad cum isi irosesc banii cu acesti incompetenti?
9 iulie 2014, 15:57
 
scenariu Boovean
Cristescu si Felix au lovit donnou!! Lipsesc contractele lui Nuno, Kay, Madson, Bancu..Iar celelalte sunt inregistrate in panicasaptamana asta!!! Jucatorii care nu vinpe filiera Codoban sunt sabotati,Kitanovski,Tomic, Varga, Nuno.. Bineinteles Madson, Kay,nu vor primi cartile verzi la timp, vor pierde primele 2-3 meciuri, grobienii de la club nu pot gandi mai mult decat 1 zi in. qvans!!
9 iulie 2014, 15:31
 
cristy
PATRONI si CONDUCERE de 2lei,care nu a stiut si nu stie sa formeze o echipa competitiva sa creeze o emulatie intre echipa si suporteri,adica sa ne puna pe JAR cu 3,4 fotbalisti CU NUME si un antrenor titrat,nu este greu,NU SE VREA,daca in liga a 2a au motivat ca nu vin antrenori si jucatori cu NUME,acum nu mai au scuze si se vede,toti suporterii sunt sceptici mai putin cei care MANANCA BANII AIUREA,FELIX GRIGORE,GANE care nu vede ca nu avem ATACANTII,FUNDASI CENTRALI,NR10,FUNDAS STANGA,jucam cu obositii PLESAN,CURELEA,FERFELEA,VELCOVICI care nu au facu fata nici in liga a2a vezi meciurile cu ASA,valcea SI RESITA,ce sperante sa mai avem?le este frica si de RAPID,rusine,rusine,rusine!!!!
9 iulie 2014, 13:22
 
cristy
ori cum se va termina aceasta telenovela trebuie remarcat un singur lucru,LIPSA DE PROFESIONALISM,cu lotul actual cred ca nu depasim punctajul CORONEI,JERRY stie mai bine,uitativa si voi ce transferuri fac CFR,PETROLUL, PANDURII,ASTRA,ASA TG MURES pana si CHIAJNA este cu mult peste noi.in acest ritm nu vom depasi media de 3000 de spectatori pe meci,mai pe scurt NU AVEM ECHIPA DE PRIMA LIGA.
9 iulie 2014, 12:52
 
nume *
Un club puternic trebuie sa fie capabil in totalitate dar la CSU acest lucru nu exista. Sportiv antrenorul este sustinut Cind nu are rezultate iar Cind are este schimbat. Juritic are numai probleme si nu exista modificari de nici un fel . Financiar se tot baga bani dar fara nici o ideie de recuperare a lor(poate din contractele cu Primaria). Scouting se aduc numai jucatorii ce nu joaca de pe unde ii ia si nu stiu unde ii VAD.. Exemplele negative pot continua iar cele pozitive nu stiu cite gasesc! PACAT indiferent de unde vine investitia in acest club. AFARA cu toti din club si aveti grija pe lista sa fie si soricelul de FELIX !!!!!!!!
9 iulie 2014, 12:38
 
CS "U"
La degringolada care s-a instaurat la club, nu e o surpriza. Lupta pentru aducerea suporterilor in tribune este departe de a fi terminata. Oamenii isi vor calca pe inima numai daca echipa va aduce rezultate. Din pacate, dupa realizarea promovarii s-au luat niste decizii ciudate care n-au nici o legatura cu un management fotbalistic sanatos. Astfel, ura acumulata de suporteri fata de Gane se va revarsa, poate nemeritat, si asupra jucatorilor, investitorilor si LOV.
9 iulie 2014, 11:58
 
blondu
amatorism