Sport „U” Craiova - SV Meppen 2-4
Înfrângere în primul meci din 2018
0 Publicat la 14 ianuarie 2018, ora 13:39, 1745 / 1624 afişări Răzvan Iova
Nota medie 5.8/10 din 223 voturi

Universitatea Craiova a pierdut primul meci din stagiul de pregătire din Turcia. Alb-albaștrii au cedat, scor 2-4, în fața formației SV Meppen, echipă din liga a 3-a din Germania. Golurile Universității au fost marcate de Alexandru Mitriță (25) și Andrei Burlacu (77).

Craiova a dezamăgit în primul meci al anului, fiind învinsă de o echipă de liga a 3-a. În prima repriză a disputei din Turcia, „Știința” a reușit deschiderea scorului prin Alex Mitriță cu un șut excepțional din afara careului. Nemții au marcat de 3 ori în 4 minute la începutul celei de-a doua părți și i-au bulversat pe olteni. Burlacu a redus din diferență în minutul 77, însă Meppen a mai înscris o dată până la finalul jocului. Universitatea a primit și o lovitură de la 11 metri cu doar câteva minute înainte de fluierul de final, însă brazilianul Gustavo nu a reușit să îl învingă pe portarul germanilor.

Pentru Universitatea Craiova urmează partida cu Lechia Gdansk, meci programat pe 21 ianuarie.

Devis Mangia a început cu: Mitrovic - Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu - Bărbuț, Bic, Zlatinski - Mitriță, Băluță. În partea secundă au mai evoluat: L. Popescu, Tiago, Popa, Juncu, Datkovic, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihăilă și Burlacu.

sursă foto: ucv1948.ro