Sport SCM Craiova - Randers 23-17
SCM Craiova a făcut spectacol în „Sala Polivalentă”
0 Publicat la 14 ianuarie 2018, ora 14:09, 1647 / 1555 afişări Răzvan Iova
Nota medie 5.7/10 din 126 voturi

Handbalistele de la SCM Craiova au reușit prima victorie în grupa A a Cupei EHF. Craiovencele au învins formația daneză Randers, scor 23-17.

Craiovenii au umplut Sala Polivalentă din Bănie pentru a le vedea la lucru pe elevele lui Bogdan Burcea, iar acestea nu au dezămăgit. Craiova a învins o fostă câștigătoare a Cupei EHF, având la pauză un avantaj de 10 puncte, însă spre final, gazdele nu au marcat timp de 11 minute, dar acest lucru nu a fost de ajuns pentru daneze să egaleze. Pentru gazde au înscris:Florianu 6, Nikolic 5, Ardean 5, Pricopi 2, Klikovac 2, Vizitiu 1, Țicu 1, Rădoi 1.

sursă foto: gsp.ro