Politică Business Actualitate Evenimente Sport Administraţie Interviu Învăţământ  
Actualitate
Florian Cîrciu, propunerea PSD pentru a face din Ostroveni o comună europeană
0 Publicat la 24 iunie 2021, ora 19:44, 629 / 565 afişări + Revista Micapi
Nota medie 6.1/10 din 160 voturi
   
Vă mulţumim pentru votul acordat!

Dragii mei,

 

           Ne aflăm în fața unui moment de răscruce pentru comunitatea noastră, un moment care va influența evoluția localității pentru următorii ani. Alegerile din 27 iunie sunt o provocare pentru cetățenii din Ostroveni, iar pentru mine reprezintă un angajament luat în fața dumneavoastră, că voi face tot ce este mai potrivit pentru evoluția comunei.

 

        Sunt fiu al satului, născut acum 53 de ani, în Lişteava, comuna Ostroveni. Am absolvit Liceul

Agroindustial Dăbuleni și Facultatea de Ştiinţe Juridice şi Administrative, din cadrul Universității din

Craiova. Am crescut și trăit printre dumneavoastră, iar funcțiile pe care le-am exercitat, cea de agent poștal, consilier local, din anul 2004, si viceprimar, din 2016, mi-au dat ocazia, în mare măsură, să vă  cunosc

bucuriile și plăcerile,  nevoile și așteptările și am încercat, de fiecare dată, să găsesc soluții pentru fiecare dintre ele.

 

          În primăria Ostroveni am construit o echipă capabilă, alături de primarul ales, Silviu Preduș, de colegii din primărie și de consilierii locali, iar măsurile implementate de noi au schimbat fața comunei.

 

          Decizia pe care justiția a luat-o în privința primarului, ales de dumneavoastră cu 84% din voturile

exprimate, trebuie acum îndreptată. Avem nevoie de susținerea dumneavoastră pentru ca proiectele începute să poată fi transformate în realitate și pentru ca echipa noastră să își continue demersurile în folosul comunității.

 

Vom finaliza toate rețelele de apă și canalizare și vom realiza, în paralel, amenajarea trotuarelor și

asfaltarea străzilor.

                             

Am pus în plan construcția unui cămin pentru persoanele vârstnice, continuăm modernizarea unităților de învățământ, crearea de spații recreative pentru copii și nu numai, susținerea performanțelor elevilor, sprijinirea unităților de cult, reabilitarea bibliotecii comunale.

 

          În plus, vom continua să îi ajutăm pe tinerii din satele noastre să își găsească locuri de muncă, fără să mai fie nevoiți să plece în străinătate. Ca și până acum, purtăm discuții cu investitori și încercăm să le oferim facilități celor care doresc să vină la Ostroveni și să deschidă puncte de lucru. Crearea de slujbe pentru tineri este o prioritate pentru noi, fiind singura șansă de a face ca localitatea să prospere.

                             

          Atragerea de fonduri europene, pentru dezvoltarea localității noastre, rămâne o prioritate pentru noi şi vom profita de fiecare oportunitate pentru a accesa aceste fonduri.

                             

          Noi avem proiecte, dumneavoastră aveți puterea de a ne sprijini să le concretizăm.

 

           Pe 27 iunie, vă așteptăm la vot, să votați CÎRCIU FLORIAN pentru comuna Ostroveni.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                              Cu stimă,

                                                                                                                                                                                                                                                                              Florian Cîrciu

 

- Comandat de Partidul Social Democrat – Organizația Județeană DOLJ

- Executat de Iriabia SRL – portal/ziar: micapi.ro
- CUI Mandatar Financiar: 51210011

 

 

 
afiseaza mai multe
Adaugă un comentariu
Doresc să primesc un email când cineva comentează
Cei care doresc să fie informaţi în momentul în care un vizitator publică un comentariu nou, pot bifa căsuţa de sub câmpul e-mail.
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Contact:
Adresă: str. M. Kogalniceanu, nr. 3
Craiova, Dolj
Telefon: 0351 431 881
E-mail: anunturi[at]micapi.ro