Politică Business Actualitate Evenimente Sport Administraţie Interviu Învăţământ  
Sport
Înfrângere insuportabilă. Cine îşi asumă eşecul?
34 Publicat la 16 iulie 2014, ora 20:31, 6882 / 2244 afişări C.V.
Nota medie 5.8/10 din 904 voturi
   
foto: CS Universitatea - Facebook

Craiova a pierdut un meci  pe care, în mod normal, trebuia să-l câştige la pas. Rapidul s-a adunat de pe plajă, cum se spune. Autorul golului, Ciolacu, nu s-a antrenat în Slovenia, ci, aşa cum a declarat înainte de meci, toată vara a venit la antrenamente fără bilet pe autobuz. „Până acum, m-au ţinut mama şi tata. Acum nu mai au nici ei“, s-a plâns atacantul giuleştean care putea să mai marcheze încă un gol. Jocul elevilor lui Gane a sclipit în câteva rânduri, dar în general am avut impresia unei echipe orbite de soare la ieşirea din tunel. Liniile nu s-au legat între ele, absenţa lui Ferfelea am putea să o trecem, ca să nu i-o reproşăm lui Gane, la capitolul erori cu autor necunoscut. În general, comentariile din timpul partidei merg în direcţia reproşurilor pentru antrenor. Să ne uităm, însă, şi la strategia de achiziţii. S-a cheltuit aproximativ un milion de euro ca să nu avem: un vârf determinant, fundaşi centrali şi un număr „10“. Acum, la cald, ar fi mult mai multe de spus, dar să aşteptăm şi punctul de vedere al lui Jerry Gane. Nu credem că el îşi va asuma până la capăt eşecul, aşa cum mulţi suporteri i-au cerut-o încă de la instalare.

 
afiseaza mai multe
ipsilante
M-a deranjat atitudinea de gloabe hranite prea bine si obosite de viata, a jucatorilor Stiintei. Gane...o nulitate!
17 iulie 2014, 20:47
 
Gane nu va avea nici o victorie
Din pacate pentru Stiinta, acest ultim reprezentant al Booveanului la echipa va fi dat afara dipa cateva meciuri fara victorie.. De ce arunca investisorii cu banii angajand asemenea panarama ca antrenor?? Pierd zilnic bani prin distrugerea brandului, pierderea suporterilor, scaderea valorii jucatorilor si a echipei. Ca sa nu mentionez milioanele ce pot fi pierdute daca retrogradam..
17 iulie 2014, 06:34
 
Cata
Nici eu nu inteleg ce s-a vrut cu aceasta echipa... Ca performanta nu se vrea, e clar! Mai bine nu se mai reinfiinta decat sa fim ciuca batailor in Liga 1...
17 iulie 2014, 02:22
 
ipsilante
Sintem pe drumul cel bun! Gane ne pregateste excelent pentru... liga a II-a! E un antrenor de succes! Ii iese mereu...
16 iulie 2014, 23:16
 
fofo
am mai zis-o,daca ar citi cei care conduc destinele clubului ce scriem noi aici adevaratii suporteri,de transferuri si antrenori,altfel ar fi situatie,dar nu citeste nimeni si oricum nu ii int parerile nostre...mai si ziceau k este echipa suporterilor,si se va tine cont de parerea lor!!!numai minciuni,sa va fie rusine!!!!mercenarilor!!
16 iulie 2014, 22:56
 
zaval
afara gane.
16 iulie 2014, 22:43
 
mircea
sa vina sin inapoi si gane care marca goluri in liga 2 si acum a fost lasat acasa ca de avem antrenor asa zic patronii dar am vazut azi avem antrenor asa cu numele.deci gane sa se intoarca dar copilul fotbalistul din campionatul trecut si sa plece gane pseudoantrenorul neica nimeniul fotbalului craiovean ne-a facut de rusine imi vine greu sa ma gandesc cine ne-a batut azi imi vine greu sa gandesc ca acest tom si jerry va mai fi maine aici pe locul antrenorului nuuuuuuuu nu vreau nu mai vrea nimeni vrem echipa si antrenor poate meritam.poate se implica olguta sau poate ca patronilor le va fi rusine sa scoata capul in lume sau poate vor ramane asa la nivel de anonimat e bine si asa dar masuri tot vor trebui sa ia ca la fotbalul pe care-l joaca sau mai bine zis il mimeaza porcii astia de jucatori ne facem de rahat.
16 iulie 2014, 22:41
 
jucator
cineva se incapatineaza sa tina pe gane antrenor si in lot catva jucatori fara valoare.pricepe-ti domnilor ca si peste o etapa , doua , trei patru , cinci sase rezultatele vor fi la fel de slabe si deziluzia mai mare. de ce nu vreti sa schimbati rapid si cu inteligenta acum?de ce tot oameni care nu au experienta pe posturile cheie.? de ce nu sunteti in stare a aduceti un presedinte de club cu experienta si un antrenor cu rezultate si valoros? de ce va compromiteti in mediocritate si aruncati banii deageaba?cand o sa va convingeti ca fotbalul e o industrie si trebuie sa ai oameni bine pregatiti pe toate functiile si posturile?
16 iulie 2014, 22:40
 
mircea
A fost o singura data o echipa a craiovei adevarata ba nu de 2 ori campioana unei mari iubiri si craiova maxima acum cu rotaru in frunte care e dus de nas de gane cristescu si compania si aici inchei cu craioveanu vor face o minima de pomina nu va mai auzi nimeni de noi si vor juca cu stadionul gol nici cu steaua sau petrolul nu va fi lume poate ceva de ordinul 5000 dar e mult pai ce sa facem don rotaru cu gane?ce sa facem cu curelea?ce sa facem cu dananae?ce sa facem fara un varf autentic?ce sa facem cu niste neica nimeni in teren si cu un neica nimeni pe banca?sa-si dea demisia este o chestie de bun simt sa plece sa ne lase sa ne facem echipa lumea asteapta rezultate si fotbal de clasa ca asa suntem invatati aici in craiova nu sa inselam fotbalul si sa cerem bani sa cerem conditii e frustrant e strigator la cer .Ce spunea milogul asta de gane ca el a antrenat la echipe luate din mers si fara bani?pai si aici e tot la fel sa inteleg?cu toate ca lumea e invidioasa pe noi adica pe cs universitatea ca are bani deci ce sa inteleg?ca nimicul de gane nu are valoare ca eu cred ca lumea nu e tampita si intelege acelasi lucru poate intelege si rotaru andrici si cum v-o mai chema si va treziti in ceasul al 13-lea forta stiinta am vazut meciuri multe si frumoase cand ne intreceam cu fiorentina cu kaiserslautern si altele dar la circul de azi nu ma asteptam sau poate ar fi trebuit sa ma astept cu gandul la nimicul ce a stat azi pe banca si pe care suporterii cred ca nu vor sa-l mai vada de azi in colo e mai bine pentru toti.
16 iulie 2014, 22:32
 
mircea
rotarule vrei sa faci ceva sau esti la fel ca booveanul?pai tu nu vezi ce joaca astia?te duce gane asta care e cel mai slab antrenor din toate timpurile de nas?e pacat ne facusem iluzii dar acum o sa ai stadionul asa cum a fost in liga 2 adica gol asa cum e si capul lui gane asta nu a avut nimic in troaca niciodata tu chiar nu l-ai apucat jucand?daca nu ar trebui sa intri pe net sa vezi ce a facut asta nenorocitul asta cat a jucat pe aici
16 iulie 2014, 22:22
 
ionut
Sunte-ti varza
16 iulie 2014, 22:20
 
mircea
gane esti varza schimbati-l cat mai repede si cat se mai poate curelea sa stea pe banca e blazat nu va mai face nimic e un putregai nu avem nevoie de el aici cate goluri a dat in liga 2?in poarta straton dar repede are experienta nu ca acest bosniac sarb sau ce o fi a fost bun de liga 2 dar acum e praf
16 iulie 2014, 22:19
 
Mihai
...din echipa sezonului trecut, doar trei jucatori au jucat împreuna! O greșeală a avut Brac si noi ne plângem de mila...Răbdare,pentru ca totuși cei care formează ȘTIINȚA arată a fotbaliști...sa luam exemplu suporterilor Giuleștenii care sunt mereu alături de echipa...
16 iulie 2014, 22:17
 
tradare dar sa stim si noi
politica la club s-a schimbat radical adica din asa zisi bani multi s-a ajuns sa nu avem bani sa ducem trei fotbalisti f buni interni.va mai repetem inca o data ca vom fi ciuca batailor cu acesti jucatori si asa eminent antrenor
16 iulie 2014, 22:14
 
fani
cerem insistent ca un reprezentant al clubului cu putere de decizie si primarul sa iese in media si sa ne spuna ce gand au cu acest proiect. la inceput se laudau zilnic iar acum tac toti pentru ca si-au atins scopul si scopul lor a fost sa le dam craiovenilor fotbal .pe ei nu-i intereseaza performanta , inceraca acum sa investeasca minim si sa mentina echipa in liga. daca asta vor sa ne spuna si noua deschis si ne vedem fiecare de treburile noastre
16 iulie 2014, 22:08
 
ce lipseste echipei??
Ca sa avem cea mai mica sansa in liga 1, trebuiesc adresate urmatoarele probleme: conducator profesionist de club, antrenor, preparator fizic. Iar daca vrem sa fim un club performant, european, atunci adaugati echipa a 2a in liga a2a, departament de marketing care sa se ocupe de spnsorizari, vanzari deabonamente, tricouri, etc. Targu Mures, fara bani multi, cu Stanciu ala injuratul a transferat gratuit jucatori mult mai buni, o sa ne sparga iarasi. L anoi s-au cheltuit 500000 de euro cu Mateiu, 200000 Cu Baluta, 80000 pe Bancu, si peste 300000 comisioane si pri e de instalare a jucatorilor veniti liberi, deci peste unmilion!! Ce s-a facut la noi: nu avem conducere, antrenor e de desene animate, nu avem echipa a doua, transferuri dezastruoase, i-auzi sa-l dai pe Varga fiindca il iei pe Bancu, asta dupa ce Varga luase 100000 la semnatura!!?? Cantonament dezastruoa, cu meciuri penibile, echipe de liga 2-3 echivalentul din Romania. Totul seamana asa de mult cu vremea Booveanului incat suporterii scarbiti nu vor mai veni la meciuri!! Sa vada ce? Cum invata Ganea sa antreneze pe nervii nostri si banii finantatorilor?? Hai Stiinta europeana, nu cu obiceiuri boovene!!!
16 iulie 2014, 22:03
 
ssst
gane nu treb. dat afara ci doar transf. la echipa a2-a ca el e atras doar de liga 2 . sint citiva jucat . f. buni dar daca nu ai antrenor care sa stie sa-i puna in teren... Echipa asta cu 4-5 JUCATORI si un ANTRENOR AR CISTIGA TITLUL FLUIERIND ! ASA NICI REZULTATE NICI SPECTATORI ci doar ne pregatim de diviz. b !
16 iulie 2014, 21:49
 
Dan
Ce ne facem cu Pandurii,incep sa regret ca am crezut in acest proiect,se pare ca investitorii nu ia interesat alceva decat sa prinda contracte de la primarie!!!
16 iulie 2014, 21:47
 
suporter
Ce antrenori a avut Craiova.Ohoooo! Cernaianu,Teasca,V.Stanescu,Otet,Oblemenco,Bondrea,Cartu,Alesanco,Napoli......Piti nu a batut nici o echipa asa ca pe el nu l-am pus.
16 iulie 2014, 21:44
 
suporter
Pentru acei suporteri care nu l-au vrut pe Napoli isi merita soarta.Oricum stadionul asteapta echipa fantastica.
16 iulie 2014, 21:37
 
ZAVAL
Am asteptat cu sufletul la gura o noua Craiova,nu am crezut ca nu voi dori sa mai privesc un meci al craiovei.azi sa intimplat.bani cheltuiti degeaba,echipa varza,antrenor de rahat.O sa avem zero puncte dupa trei etape.GANE,LASA-NE,ESTI DE DESENE ANIMATE.......AIA CU BANI,TREZITI-VA PINA NU ESTE PREA TIRZIU.
16 iulie 2014, 21:33
 
suporter alb albastru
uitati-va la asa tg mures ce jucatori au transferat iar ultimile negocieri le au cu gabi muresan si zicu , pe cand noi am reusit performanta de a sparge 1 milion de euro numai pe gloabe....In plus faci cantonament in strainatate si te bate o echipa care abia au reusit sa se adune in urma cu o saptamana. Rusine!
16 iulie 2014, 21:15
 
Fan CSU
Gane da-ti demisia.Luati-l pe Victor Piturca .
16 iulie 2014, 21:15
 
fotbalist
daca nici acum acest domn rotaru nu intelege ca acest club nu are o structura normala , adica un manager bun si un antrenor cu experienta si acesti doi fac politica transferurilor. daca aducem jucatori de la echipe retrogradate , liberi de contract sau batrani nu ai cum sa speri la performanta. apoi e vb de bani. daca te zgarcesti si aduci multi jucatori slabi dar ieftini in loc sa aduci 4 jucatori f buni inseamna ca vrei doar sa jioci fotbal si nu iti impui nimic
16 iulie 2014, 21:12
 
suporteri
ADUCETI URGENT MINIM 4 JUCATORI BUNI PE POSTURILE DEFICITARE SI SCHIMBATI-L PE GANE, asta daca vreti sa ne mai vedeti la stadion, ne-am saturat de umilinta , am crezut ca e un proiect serios ca chiar aveti bani dar se vede clar ca sunteti niste sacaiti si zgarciti , iar cei transferati , unii sunt mai slabi decat cei care au fost, sunt jucatori de duzina, ieftini, liberi de contract, refuzati de alte cluburi adica pusi pe liber sau batrani. cu asemenea zgarcenie si gandire nu poti face performanta
16 iulie 2014, 21:03
 
suporter
E bine sa nu criticati ci sa incurajati .
16 iulie 2014, 20:58
 
vlad
am intrebat si noi ce rost aveau acele amicale aranjate cu echipe modeste din campionate slabe cand puteau sa faca in tara amicale mai bune si cu echipe de prima liga. s-a evitat meciuri tari pentru a da impresie ca echipa e buna. v-am spus ca va inselati ca echipa e f slaba si antrenorul execrabil.daca cea mai slaba si saraca echipa din liga v-au batut , voi ce mai sperati cu acest antrenor si lot. v-am cerut doi fundasi centrali activi adica de top, un coordonator de joc, un inchizator de profesie. nimic nu ati adus.asta meritati.VE-TI FI CIUCA BATAILOR IN PEIMA LIGA. noi v-am dat cu indulgenta etapa a cincea pentru plecarea lui gane dar cred ca pleca dupa etapa a doua. daca investitorii ar fi hotariti si simt ca echipa e varza ar trebui schimat gane acum
16 iulie 2014, 20:55
 
nume *
era de asteptat nu este nici osurpriza! Antrenor prost jucatori adusi din postura de rezerve din portugalia si de la echipe retrogradate!!! Nu este nici o mirare!!!! Mirarea este cum poate domnul rotaru sa dea atatia bani la niste gloabe de conducatori care au interesul sa si umfle burta !!!! Afara cu acest pseudoantrenor si aduceti un manager general care sa si asume toate responsabilitatile altfel cu actuala conducere ne vom vedea la anul cu totii ghici unde: in liga 2!!!!!!
16 iulie 2014, 20:54
 
Margelatu
Mare antrenor...mari jucatori....prost pamantul ca ii tine....
16 iulie 2014, 20:54
 
nume *
ole ole multumim Rapidule!!!
16 iulie 2014, 20:51
 
fundas
CE MAI STATI ? inca mai sperati ceva de la acest antrenor si de la unii din componenti?daca nu-l schimbati la noapte pe gane inseamna ca vreti sa ne imbolnaviti.voi nu vedeti ca rapidul abia a dunat 11 jucatori ca doi nici ghete nu aveau ca luni cereau bani de ghete. nu au facut pregatiri ca voi in strainatate, neplatiti si fara nici o stabilitate la club , va bat , pai atunci ce sa mai speri.cei doi fundasi centrali sunt de rahat. la miljoc sunt jucatori scunzi si fara vlaga care nu au randament si nu sunt buni coordonatori, curelea e si el deja pensionar, la ganea ati renuntat.echipa nu leaga nimic si are un joc haotis si inprevizibil. trebuie facut ceva rapid
16 iulie 2014, 20:48
 
Rusineeeeeeeeeeeeeeeee
Sa va fie rusine nesimtitilor!!!!!!!
16 iulie 2014, 20:47
 
cristy
antrenor si lot de locurile 14-18,ce sperante sa ai cand nu bati niste desculti,CORONA era o echipa mult mai buna.echipa e PRAFF avem 3 jucatori MADSON,MATEIU si BALUTA restu sunt PETARDEEEE!!!!
16 iulie 2014, 20:44
 
antrenor
inclusiv si voi , micapi trebuie sa va asumati esecul pentru ca atunci cand postam mesaje realiste si crittice la valaorea echipei si a antrenorului, la achizitiile facute si al meciurile din pregatiri, voi stergeati rapid postarea.daca nici acum nu vrea cineva sa intelega ca acest gane e un antrenor submediocru si nici nu-l duce capul mai mult , imsemna ca ne meritam soarta. le spunem ca axul central al apararii e subred rau ca nici la inchidere nu exceleaza nimeni ca nu avem la mijloc un jucator de creatie cu valeitati ofensive dar nimeni nu ne baga in seama.mi-e suficient sa vad doua meciuri si dupa 30 de ani de experienta sa observ toate verigile slabe dar deageaba ca cei care trebuie sa observe si sa ia decizii nu au habar de acest sport. bani investiti aiurea